V lesíku nad kúpeľným parkom v Trenčianskych Tepliciach natrafíte na neobvyklý domček skrytý medzi stromami. Doprajte sebe a Vašim deťom jednu noc, na ktorý sa nedá tak ľahko zabudnúť. V nádhernej prírode si vyvetráte hlavu, aspoň na chvíľu zabudnete na všetky starosti, výborne zrelaxujete a načerpáte plno novej energie na ďalšie dni.

Poslanie Treehouse

Dnešná doba kladie na každého z nás obrovské nároky. Občas je však dobré trochu si oddýchnuť a vypnúť. Nielen mobil, tablet či počítač, ale aj svoju myseľ. Len tak sa zastaviť a užívať si to, čo sa deje za Vašimi oknami.

Náš projekt úplne vystihuje heslo „návrat k prírode“. V blízkosti lesa zažijete niečo nové, ale známe, len akoby veľa krát zabudnuté. Les, jeho energia a ticho Vás povzbudia a umožnia Vám naplno prežiť jedinečné chvíle so svojimi blízkymi v rozprávkovom domčeku.

S úctou k našim stromom

Pri stavaní domčeka sme sa prispôsobovali stromom a nie oni nám. Treehouse stojí na troch bukoch, ktoré boli odborníkom na stromy označené ako stabilné, zdravé a vitálne jedince. Nosná konštrukcia domčeka je uchytená k bukom pomocou drevených „krížov“, ktoré sa pravidelne kontrolujú, takže sa ničoho nemusíte báť 🙂 .

Do stromov sa vôbec nevŕtalo a nijak inak nezasahovalo. Inými slovami, vďaka skvelej práci odborníkmi môžu stromy naďalej žiť a rásť, tak ako chcú a my ich pri tom môžeme s nadšením pozorovať.

Kde nás nájdete

Náš Treehouse nájdete v lesíku len 5 minút chôdze od kúpeľného parku mesta Trenčianske Teplice. Kde môžete odparkovať auto? Možností je niekoľko. Odporúčame parkovanie na Hurbanovej ulici, ktorá končí tesne vedľa kúpeľného parku. Keď z auta vystúpite, sa k domčeku najjednoduchšie sa dostanete po náučnom chodníku na Klepáč (červená turistická značka), potom cestička pokračuje smerom na Jánošíkovu jaskyňu a samotný kopec Klepáč. Zázemie sme pre Vás zabezpečili v dome Natura, kde zvyčajne prebieha aj registrácia a odovzdávanie kľúčov. Prísť môžete od 14:30 a na druhý deň by ste mali opustiť tajomné miesto do 11:00.

Najdôležitejšia je bezpečnosť detí na Treehouse

Rozprávkový domček na strome je snom každého dieťaťa. Aby si pobyt na Treehouse mohli bez obáv vychutnať aj rodiny s deťmi, dbali sme na maximálne možné zabezpečenie. Najmä zábradlie na terase a na vstupnom mostíku je vybavené sieťami proti prepadnutiu. Minimálny odporúčaný vek dieťaťa je 5 rokov. Samozrejme, treba brať do úvahy aj riziká spojené s takouto atypickou stavbou a mať svoje ratolesti neustále na očiach.

Vybavenie domčeku na stromoch

Zariadili sme ho vkusne a útulne, aby ste sa aj v takomto netradičnom prostredí cítili príjemne. Nachádza sa v ňom jedna manželská a jedna poschodová posteľ, stôl so stoličkami a menšou lavicou. Nábytok je z masívneho a kvalitne spracoveného dreva. Posedieť si môžete na priestrannej terase, z ktorej je vstup na suché WC. Terasu sme zabezbečili dreveným stolom a štyrmi stoličkami, ktoré Vám poslúžia najmä pri chutných raňajkách alebo večernom poháriku kvalitného vína. Nakoľko do domčeka v korunách stromov nie je privedená elektrina, pripravili sme pre Vás dostatok bateriek, čeloviek, svetielok a sviečok v lampášikoch, ktoré zároveň vytvoria tú správnu atmosféru.

Čo si zobrať so sebou

Zážitkový pobyt na Treehouse si najviac vychutnáte, ak Vás nič neprekvapí. Preto si nezabudnite poriadne nabiť mobil, alebo si pribalte powerbank na dobíjanie. Prineste si zásoby pitnej vody a trvanlivého jedla. Oblečenie a obuv prispôsobte aktuálnemu ročnému obdobiu a počasiu. Myslite aj na to, že teplota v lese (najmä v noci), býva vždy o niečo nižšia ako v meste či v dedine. Vo vnútri na Vás čakajú papučky na prezutie – tie nepotrebujete, ale určite si nezabudnite do batohu prihodiť veľa dobrej nálady a úsmev až o uši! 🙂

Hygiena v korunách stromov

V miestnosti, kde sa nachádza suchá toaleta, na Vás bude čakať smaltovaný lavór a džbán s vodou na umývanie rúk a základnú hygienu. Samozrejmosťou sú všetky toaletné potreby, ktoré sú ekologické a šetrné k životnému prostrediu. Nakoľko vodu do džbánu nosíme z neďalekej studničky, ktorá nie je overená rozborom, odporúčame ju používať len na hygienu. Pitnú vodu si budete musieť pred príchodom na Treehouse zabezpečiť sami. Oddelený vstup na toalety z terasy zaručuje maximálne súkromie. Potrebné inštrukcie a skúsenosti Vám s radosťou odovzdáme pred ubytovaním.

Ako to riešime s raňajkami

Jedným z najkrajších momentov počas pobytu na strome sú práve raňajky na terase. V dohodnutý čas Vám ich prinesieme v raňajkovom košíku, ktorý si potom lanom vytiahnete na terasu a hodovanie môže začať. Pochutnáte si na káve, čaji, čerstvom pečive, bohatých prílohách pre sladké i slané raňajky. Suroviny sa Vám snažíme dodávať od regionálnych dodávateľov, aby ste si čo najintenzívnejšie vychutnali čaro a dary miesta, kde ste si to prišli užiť.

Náš cenník

Prenájom na 1 noc:
zimná sezóna (21. 10. – 20. 3.) = 130 €
hlavná sezóna (21. 3. – 20. 10.) = 140 €

Ohodnoťte nás a napíšte recenziu

Vaše hodnotenie tohto záznamu

angry
crying
sleeping
smily
cool
Prehľadávať

Ideálna recenzia má dĺžku aspoň 140 znakov

Váš záujem bol úspešne odoslaný.

  • € € € €

Claim This Listing

október, 2022

3

pondelok

DAY OFF

August 26,2019

  • Tuesday
  • 9:00am - 10:00am
  • Kate
Appointment confirmation email will be sent upon approval.

Awesome Job!

We have received your appointment and will send you a confirmation to your provided email upon approval.

október, 2022

3

pondelok

DAY OFF

August 26,2019

  • Tuesday
  • 9:00am - 10:00am
  • Kate
Appointment confirmation email will be sent upon approval.

Awesome Job!

We have received your appointment and will send you a confirmation to your provided email upon approval.