Ponúkame služby na úrovni 4* hotela. Uspokojíme požiadavky náročných hostí. Hotel je mimoriadne vhodný pre rodinky s deťmi, lyžiarov, rekreačných plavcov, či hostí so zameraním na aktívny životný štýl.

Veľký dôraz kladieme na prácu s lokálnymi dodávateľmi a s miestnou komunitou, ktorú pomáhame rozvíjať. Vo vlastnej záhradke pestujeme bylinky, z nášho úľa získavame med.

Rodinná atmosféra v srdci Štiavnických vrchov

Hotel**** SALAMANDRA je nový a zároveň jediný hotel, situovaný uprostred moderného lyžiarskeho strediska Salamandra Resort, vzdialeného len 54 km od Banskej Bystrice a 170 km od Bratislavy. Hotel Salamandra leží v krásnom prírodnom prostredí Štiavnických vrchov. Je mimoriadne vhodný hlavne pre rodiny s deťmi, lyžiarov, firemnú klientelu, či hostí so zameraním na aktívny životný štýl. Váš komfort a pohodlie

V ponuke hotela je 56 izieb s celkovou kapacitou 158 lôžok. Rešpektujúc požiadavky a potreby rodinnej dovolenky, nájdete u nás apartmány s kapacitou 6 osôb v samostatných lôžkových častiach, ako aj apartmány s kuchynským zázemím. Všetky ubytovacie kapacity sú nefajčiarske a hotel umožňuje bezbariérový prístup do každej jeho časti.

Kulinárske zážitky s Ľubom Herkom
„Moje meno je Ľubo Herko a so svojím tímom vám rád predstavujem jedálny lístok, ktorý sa dá charakterizovať niekoľkými výstižnými slovami: originalita, čerstvosť a profesionalita. Slovanská kuchyňa so svetovým nádychom uspokojí aj toho najnáročnejšieho gurmána. Verím, že návšteva hotelovej reštaurácie bude pre vás skutočným pôžitkom, vďaka ktorému sa budete ku nám radi vracať. Dovoľte mi, aby som vás srdečne privítal v oáze pokoja uprostred štiavnických hôr, v reštaurácii hotela Salamandra, kde dôraz na kvalitu pre nás znamená samozrejmosť.“

Balzam na telo aj dušu

Wellness centrum si Vás získa svojou pokojnou atmosférou a nádherným výhľadom na lyžiarsku zjazdovku. Okrem štandardnej ponuky bazénu s protiprúdom a masážnymi tryskami, víriviek, spa zóny, teplotne upravenými saunami a širokou ponukou masáží tu osobitne venujeme pozornosť starostlivosti o deti.

V oddelenom režime a čase sa priestory pokoja a relaxácie menia na detské wellness centrum s detským bazénom, hračkami, plaveckými pomôckami a šmykľavkou. Absolútnou novinkou sú detské masáže, vykonávané pod dohľadom wellness manažéra s dlhoročnou praxou a za prítomnosti rodičov. Priamo v hoteli môžete využiť squashový kurt či telocvičňu, zahrať si biliard, stolný futbal alebo šípky. Spoznávať aj vzdialenejšiu okolitú prírodu Vám umožní požičovňa horských bicyklov.

Detský svet

Hotel **** Salamandra – to sú hry a zábava. Deťom vytvárame ideálne prostredie pre rozvoj kreatívneho myslenia a nadviazanie nových kamarátstiev. O zábavu sa spolu so skúsenými animátormi v rozľahlom detskom kútiku postará i hotelový maskot Salamandrík.

Počas zimných mesiacov si v našej Salamandre prídu na svoje všetci milovníci zimných radovánok. Snowtubingová dráha, detský vlek, či sánkovačka na priľahlých svahoch poteší každého aktívneho športovca. Skúsení inštruktori sa s láskou pustia do výučby vašich detí a postarajú sa o ich pekné zážitky. Ponuka detských doplnkových potrieb ako stolička, detská postieľka, detský príbor, prebaľovací pult, detské uteráčiky či kôš na plienky je v Salamandra Hoteli samozrejmosťou.

Voľný čas v zime

Salamandra Resort Vám ponúka zábavu na stredne náročnej zjazdovke s dĺžkou 1 450 metrov. Pohodlie Vám zabezpečí 4-sedačka Doppelmayer s kapacitou 2 400 osôb za hodinu, Vaše ratolesti určite poteší detský vlek. Garanciou príjemnej lyžovačky je aj umelé zasnežovanie, ako aj ponuka služieb požičovne, skiservisu alebo lyžiarskych inštruktorov.

Pracovné stretnutia

Pre Vaše pracovné stretnutia, školenia a konferencie sú k dispozícii dve konferenčné sály s kapacitou do 60 osôb. Technické riešenie umožňuje ich prepojenie čim sa kapacita zvýši na cca 130 osôb. Ďalej je k dispozícii jedna rokovacia miestnosť ako aj ďalšie variabilné priestory hotela s kapacitou do 50 miest. Našim klientom je automaticky k dispozícii audiovizuálna technika s premietaním na samostatné plátna, klimatizácia či bezplatné wifi pripojenie na Internet. Všetky priestory sú presvetlené denným svetlom a ponúkajú panoramatický výhľad na okolitú prírodu.

Voľný čas v lete

Rozprávkové prostredie Štiavnických vrchov vytvára unikátne možnosti stráviť voľný čas v prírode na sviežom vzduchu, skúmať turistické chodníky alebo testovať svoje sily na bicykloch, ktoré Vám radi v hoteli zapožičiame. Okolím Salamandry prechádzajú cyklotrasy o dĺžke viac než 100 km, ktoré Vám v sedle horského bicykla ukážu krajinu z inej perspektívy. Množstvo vodných nádrží – tajchov – prináša príležitosť na kúpanie a dáva možnosť vyskúšať si prvé člnkovanie či jazdu na vodnom bicykli. Romantické prechádzky, bohatý kultúrny život a historický závan minulosti Vám dopraje len 10 km vzdialená Banská Štiavnica, ktorá od roku 1993 patrí do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Odhaliť tajomstvo podzemných banských chodieb, preskúmať povesť o objavených zlatých baniach či vyskúšať fáranie a ryžovanie zlata Vám umožní nejedno banské múzeum v tomto banícky bohatom regióne.

Ubytovanie

Štandardná izba

Štýlovo zariadená dvojlôžková izba s možnosťou doplniť prístelku či detskú postieľku má samostatnú kúpeľňu so sprchovacím kútom, s toaletou a so sušičom na vlasy.

Z izby je nádherný výhľad na Štiavnické vrchy alebo na pokojný Hodrušský tajch.

 • Rozloha: 22-26 m2
 • Max. počet ľudí: 2-3
 • WiFi zdarma
 • TV s plochou obrazovkou
 • Minibar
 • Trezor
 • Fén
 • Prístelka
 • Parkovanie zdarma

Cena od 114 € / izbu

Ohodnoťte nás a napíšte recenziu

Vaše hodnotenie tohto záznamu

angry
crying
sleeping
smily
cool
Prehľadávať

Ideálna recenzia má dĺžku aspoň 140 znakov

Váš záujem bol úspešne odoslaný.

 • € € € €

Claim This Listing

jún, 2022

25

sobota

DAY OFF

August 26,2019

 • Tuesday
 • 9:00am - 10:00am
 • dovolenkar
Appointment confirmation email will be sent upon approval.

Awesome Job!

We have received your appointment and will send you a confirmation to your provided email upon approval.

jún, 2022

25

sobota

DAY OFF

August 26,2019

 • Tuesday
 • 9:00am - 10:00am
 • dovolenkar
Appointment confirmation email will be sent upon approval.

Awesome Job!

We have received your appointment and will send you a confirmation to your provided email upon approval.